Gra wyścigowa American Truck Simulator Free informacje

American Truck Simulator może wykonać wrażenie, jeżeli wcześniej nie byliśmy do postępowania z częstym cyklem. Wcielamy się w specjalnego kierowcę, który wchodzi od przyjmowania zleceń różnych pracodawców, by ostatecznie założyć firmę transportową.

Budowanie swego przewozowego państwo jest czasochłonne, ale bardzo satysfakcjonujące. Robimy na terenie dwóch Stanów: Kalifornii i Nevady. Niedługo twórcy udostępnią też Arizonę, za darmo. Inne dodatki w istot następnych map czy ciężarówek będą szybko prawdopodobnie płatne.

image

Dla graczy, jacy zawierali teraz do rezygnowania ze znakomitym Euro Truck Simulator 2, nowa praca będzie na wczesny etap oka ciekawym powiewem świeżości, często ze względu na całkiem inny teatr działań. Czar jednak już pryska, gdy okazuje się, że rdzeń rozgrywki pozostał praktycznie niezmieniony.

Twórcy z czeskiego studia nie wysilili się nawet, jeśli należy o menu i interfejs - zabrakło zmian, choćby kosmetycznych. Powtarzalność wyróżnia się odczuć i podczas samej zabawy. Wszystko idzie na ostatnich tychże zasadach, co w ubiegłej części, a te zmiany nie są szczególnie rewolucyjne.

Pierwsza zmiana dotyczy możliwości pozostawienia naczepy na trzy różne sposoby. Pod koniec zlecenia, gdy docieramy do celu docelowego, gra oferuje nam wybór silnie związany z dowolnymi elementami doświadczenia. Automatyczne pozostawienie ładunku bez manualnego podstawiania naczepy ogranicza się z brakiem bonusów.

Ciekawe są dwie kolejne opcje - przyjemne i ciężkie parkowanie. Pierwsza pozwala zawsze na podjechanie przodem ciężarówki w możliwości miejsce, i druga wymaga użycia biegu wstecznego i wstawienia się nierzadko w trudno dostępne miejsce na placu placówki firmowej. Oba wyzwania toż silny styl na uzyskanie doświadczenia.

image

Ciekawym dodatkiem jest obecność policji, która nie przepuści przekroczenia dozwolonej prędkości o moc niż pięć mil na godzinę. Wysokości mandatów są kuriozalne, odda się to przejść często na starcie rozgrywki, gdzie zmuszeni jesteśmy płacić kredyt. Zestaw dwóch wykroczeń potrafi osiągnąć pułap dwóch tysięcy dolarów, co wynosi około osiemdziesięciu procent wartości pierwszych zleceń. Trzeba się pilnować.

Policja istnieje przecież ukierunkowana właśnie na wybrane występki. Nieużywanie kierunkowskazów i ignorowanie znaku „Stop” nie uszczupli naszego portfela, także jak jazda pod prąd czy przekraczanie podwójnej linii ciągłej. W walce sięgającej do życia najkorzystniejszym symulatorem nie powinno być położenia na takie uproszczenia.

Projekt świata jest za to naprawdę przemyślany i jazda po Stanach sprawia wielką frajdę. Autostrady co norma są za niewielkie, kiedy na amerykańskie standardy, ale da się to grze wybaczyć. Najbardziej powstające w świadomość są boczne drogi, często położone w pięknych stronach i liczące najprawdziwsze wyzwanie przez ciasnotę i krętość.

Także miasta wypadają zdecydowanie lepiej niż w przypadku Euro Truck Simulator 2. Wzorem amerykańskich metropolii, stronie są tu nierzadko rozciągnięte na dłuższej przestrzeni, a prawie wszystka jest jedne cechy charakterystyczne. Mowa tu nie tylko o zabudowie, jednak na przykład stromych podjazdach w San Francisco czy neonach w Las Vegas.

Sztuczna inteligencja kierowców uczestniczących w obrotu drogowym została poprawiona, choć pozostawia nieco do wymagania. Zawsze pewno się zdarzyć, iż w kilka spodziewanym momencie ktoś wpasie w swoją naczepę, powodując uszkodzenie ładunku i automatyczne naliczenie mandatu na bliską niekorzyść. To irytujący problem, chociaż nie pojawia się często.

Jeszcze nie zaimplementowano zdarzeń losowych. Nie dotrzemy na żadne wypadki czy roboty drogowe, wymuszające więcej informacji zmianę trasy. Brak takich szczegółów może wprowadzić szybsze znużenie u mniej cierpliwych graczy, a fani serii już wtedy oponowali za tego rodzaju rozwiązaniami.

image

Oprawa graficzna nie zachwyca. Twórcy czerpią z tegoż jednego, przestarzałego już silnika graficznego. Wszelkie wady i mniejsze punkty starano się maskować efektami typu HDR i bloom, ale często w nocy widać, że technologia powinna już istnieć zastąpiona. Powtarzalność niektórych budynków i tekstur wypowiada się w oczy.

Grając w American Truck Simulator nie sposób odnieść wrażenia, iż to dopiero dodatek do ostatniej gry. Piękna, ale niezbyt duża mapa, dwie ciężarówki do wyboru na start i łatwo niezmieniona mechanika rozgrywki. Jeżeli więc jednak nasze pierwsze zetknięcie z koleją, rozpoczęcie sprawy będzie niezwykle satysfakcjonujące.